Guangdong Henvcon Electric Power Technology CO., LTD.

„Активен живот в неудържимо движение“

Запис от втория вътрешен баскетболен приятелски мач на Henvcon

Здравото тяло е гаранция за добра работа, а животът е в движението.За да подобри физическото качество на служителите и да укрепи вътрешното единство и сътрудничество между различните отдели, Henvcon проведе втория баскетболен приятелски мач за тази година 2022 на баскетболното игрище на компанията в 18:00 часа на 15 април. Представители на всеки работещ сектор наблюдаваха игра и аплодисменти за играчите на корта.

Двете страни в играта бяха червеният отбор (инженерен отдел), воден от Liu Yong, и синият отбор (членове на други отдели на компанията) с капитан Li Yu.Главният инженер Li wi продължи да отговаря за надзора на място, докато Qin Mangai действа като рефер.По-специално, административният отдел беше високо оценен за организацията на състезанието и силната подкрепа.

Мачът беше разделен на четири части, всяка от които продължи по 10 минути.Със свирка състезанието започна официално.За разлика от предишния, първата топка в този мач беше спечелена от червения отбор.Прецизен гримиращ удар попадна в коша и спечели 2 точки, което накара публиката да аплодира една след друга.Нов играч се присъедини към синия отбор днес, така че сътрудничеството не беше много квалифицирано и те не намериха усещането за удар дълго време, пропускайки много точки.В началото резултатът им изостана, те също бяха в пасив.За щастие Liu Meng откри чувството по-късно.Той направи няколко красиви далечни удара с последователни 3 точки, които помогнаха на синия отбор да навакса изоставането и спечели единодушните овации на публиката за „браво“.Червените играеха в добър ритъм, но ситуацията се промени, те постепенно бяха изпреварени.Резултатът в първата четвърт беше 18:20 (червени срещу сини).

През втората и третата четвърт състезателните обстоятелства бяха страхотни.Младежката буря и готините умения на червените бяха ярко присъствие на терена.С прецизно и находчиво сътрудничество те достигнаха малка кулминация от 16:8 и отново поведоха;докато синьото отново беше нарушено.Пасът им беше или ограбен, или принуден твърде силно, за да излязат извън границите.Освен това техните борби също бяха по-малко от тези на червения отбор и процентът им на победа в стрелбата беше нисък, така че резултатът изоставаше.Но оттогава и двете страни се колебаеха, преследваха се, издигаха се последователно и разликата в резултата беше много тясна.

а

Играчите се стремяха към отскок

b

Членът на червения отбор Liu Yongcheng отбеляза далечна стрелба от 3 точки

В последната, четвърта четвърт, за да спечелят, играчите и на двата отбора все пак запазиха пълен борбен дух, като скачащата им фигура беше особено силна през нощта.Новите състезатели на синия отбор се изправиха и се справиха добре с отбиванията, защитата и защитата на топката, което допринесе и за стрелбата.Близките и далечните удари често бяха успешни.Резултатът по средата достигна 64-60, а сините поведоха с две попадения.Червеното не искаше да бъде надминато.Тогава те наистина отбелязаха две попадения и изравниха резултата.Публиката също се забавлява да гледа нервната и прекрасна сцена.Малките фенове бурно аплодираха любимия си отбор.Времето дойде до последните 20 секунди.По това време червеният отбор все още имаше две точки преднина.При 76:74 сините взеха пауза и подредиха тактика.Червеният отбор беше решен да защити последната топка, топката за три точки на синия отбор.Блуър обърна цялото внимание на последния изстрел.В резултат на това баскетболната топка пропусна мрежата и червеният отбор спечели.

Играта има победители и губещи, но без значение кой губи или печели, крайният победител е публиката.Надяваме се, че чрез единството и сътрудничеството, показани в играта, играчите ще се научат да разбират силата на отбора, да уважават опонентите си и да спечелят приятелство. Да очакваме с нетърпение идването на следващия мач за приятелство!